راه های ارتباطی: شماره تماس: 09906015646*** آی دی تلگرام:faridmoazen@

چهار گام که باید پیش از ترک شغل تان بردارید.

به محض این که از کسب و کار نیمه وقت به طور ثابت درآمد کافی به دست آورید برای تامین حداقلی از هزینه های ضروری زندگی و کسب و کار، آماده اید نسبت به کار تازه تان تعهدی تمام وقت پیدا کنید.البته پیش از استعفا از شغل قبلی، این چند گام را یک به یک بردارید:

  1. بررسی کنید که کی طرح ها و برنامه های سودآور شرکت تان به شما واگذار خواهد شد یا ارزش شان افزایش پیدا خواهد کرد.ممکن است امتیاز بازنشستگی تا زمانی که دوره ی خدمت تان به پایان نرسیده باشد یا تعداد سال های مشخصی سپری نشده باشد.به شما تعلق نگیرد.بررسی این اطلاعات کمک می کند در مورد بهترین زمان برای استعفا تصمیم بگیرید.برای مثال، واقعاً شرم آور است که درست دو هفته پیش از آن که منافع و عواید بازنشستگی تان از 80 درصد به 100 درصد جهش کند،استعفا دهید.
  2. حساب و کتاب کنید کی باید منتظر پاداش یا سود حاصل از مشارکت باشید.برای مثال، ممکن است نامزد دریافت پاداش سالیانه یا بهره وری از سود حاصل از مشارکت، یک ماه پس از پایان سال مالی، در شرکت تان شده باشید.این اطلاعات می تواند در برنامه ریزی مالی برای کسب و کار موثر باشد.
  3. تا زمانی که خود و اعضای خانواده تان هنوز تحت پوشش بیمه ی خدمات درمانی، خدمات دندان پزشکی و چشم پزشکی قرار دارید،تمام آزمایش های کامل سالیانه و کار های معمولی هر ساله را انجام دهید و تمام نسخه ها را از داروخانه بگیرید و دوره ی درمان تان را کامل کنید.بررسی کنید تا ببینید آیا پوشش گروهی بیمه تان می تواند یا افزایش مبلغی معقول به بیمه نامه ی انفرادی تبدیل شود یا نه (برخی بیمه ها این قابلیت را دارند، گرچه باید بسیار مراقب تغییرات ایجاد شده در پوشش بیمه،پرداخت های مشارکتی و کسوراتی که ممکن است عملاً در دراز مدت هزینه ی بسیار بیشتری تحمیل کنند باشید).در غیر این صورت، تحقیق کنید چه هزینه هایی در بحث بیمه ی سلامت و خدمات درمانی در دسترسی تان است.

تا زمانی که واقعاً آمادگی پیدا نکرده اید از شغل تان استعفا بدهید، موضوع را به هیچ وجه اعلام نکنید و تن به امضای در خواست استعفای خود ندهید.

برخی شرکت ها در مورد دزدیدن ایده ها،اطلاعات و داده های انحصاری یا اطلاعات مشتریان به دست افرادی که به زودی به جرگه ی همکاران سابق می پیوندند.دچار بدبینی و سوءظن هستند.هنگامی که استعفا می دهید، ممکن است ناچار شوید تند و شتابزده،همراه اسکورت شخصی، از شرکت خارج شوید.

پاسخی بگذارید

بستن منو