راه های ارتباطی: شماره تماس: 09906015646*** آی دی تلگرام:faridmoazen@

چطور ناهار رایگان بخوریم؟

وقتی به رستورانی می روید،بد نیست که پیش از آمدن گارسون، به فکر سفارش غذایتان باشید و به آن تکیه کنید.شاید تاثیر گرفتن از آنچه دیگران برگزیده اند، باعث شود که به انتخابی نامناسب دست بزنیم.

اگر نگران این هستید که خواه یا ناخواه ممکن است نظرتان عوض شود،یک راه حل مفید این است که از قبل از سر رسیدن گارسون سفارش خود را سز میز برای دوستان اعلام کنید، شما با این کار بر سفارشتان مهر تایید زده اید و احتمال کمی هست که دگیر افراد سر میز تصور نکنند که شما بی همتا هستید،حتی اگر کس دیگری پیش از آنکه فرصت بدست آوردید،همان غذا را سفارش بدهد.

اما بهترین گزینه این است که در سفارش دادن نخستین نفر باشید.

شاید رستوران دار ها باید از مشتریان بخواهند که سفارش خود را به طور خصوصی بنویسند یا به آرامی در گوش گارسون بگویند،تا مشتری دیگری تحت تاثیر سفارش های همراه ها و دوستان خود قرار نگیرد.

قطعاً همه ی ما برای لذت بردن از غذا خوردن در بیرون از منزل پول زیادی می پردازیم.به احتمال زیاد گرفتن سفارش خصوصی از افراد،ارزان ترین و ساده ترین راه برای افزایش لذت بردن از این تجربیات است.

اقتصاد استاندارد بر این گمان است که ما خردمندیم – که ما از همه ی اطلاعات مرتبط با تصمیم مان آگاهی داریم،که می توانیم به محاسبه ارزش گزینه های گوناگون پیش رویمان بپردازیم، و این که ما در ارزیابی پیامد های هر گزینه بالقوه، از نظر آگاهی هیچ قید و بندی نداریم.

نتیجه اینکه تصور می شود ما دست به تصمیم هایی منطقی و معقول می زنیم.و اگر هر از چندگاهی تصمیم اشتباهی بگیریم،دیدگاه اقتصاد استاندارد بر آن است که خودمان یا به یاری ((نیروی بازار))، به سرعت از اشتباهمان درس می گیریم.

 

پاسخی بگذارید

بستن منو