راه های ارتباطی: شماره تماس: 09906015646*** آی دی تلگرام:faridmoazen@

چطور در بازار های رقابتی سازمان خود را بی رقیب کنیم؟؟؟

سلام وقت بخیر امروزه بسیاری از سازمان ها با مسئله ی پایین بودن وجدان کاری کارکنان خود مواجه اند.در دنیای رقابتی امروز برای اینکه سازمانی پویا داشته باشیم به طور حتم نیاز به بالا بردن وجدان کاری در بین کارکنان سازمان هستیم.

برای اینکه ما بتوانیم وجدان کاری را بالا ببریم باید سازمان ما احساس هویت به کارکنان خود دهد این یعنی اینکه کارکنان سازمان ما احساس معنا داری کنند از کاری که انجام می دهند.

یادمان باشد برای اینکه بتوانیم با رقبای خود رقابت کنیم باید بین دو هنجار اجتماعی و هنجار بازار، هنجار اجتماعی را برگزینم.

در هنجار اجتماعی نیازی به بازپرداخت آنی نیست ولی هنجار بازار هیچ چیز صمیمانه و مبهم در آنجا نیست و مبادلات صریح اند.

اگر یک شرکت هستید نمی توانید دو شیوه هنجار ها را داشته باشیم.شما نمی توانید یک لحظه با مشتریان خود مثل خانواده رفتار کنید و لحظه ی بعد که برای شما مناسب تر و پر سودتر باشد با آنان رفتار غیر شخصی داشته باشید.

یادمان باشد که روابط اجتماعی بر این پاشنه نمی چرخد.اگر خواهان رابطه ی اجتماعی هستید به دنبال اش بروید،اما به خاطر داشته باشید که تحت هر شرایطی به آن وفادار باشید.

به عنوان جمع بندی:

برای اینکه وجدان کاری را در سازمان بالا ببریم باید کارکنان با سازمان احساس هویت کنند و شرط دوم اینکه با مشتریان خود روابط اجتماعی برقرار کنیم.

پاسخی بگذارید

بستن منو