راه های ارتباطی: شماره تماس: 09906015646*** آی دی تلگرام:faridmoazen@

چطور بیشترین نفع را از مصاحبه ی تلفنی ببریم؟

تقریباً همه آن فردی را که مسئول جذب نیرو برای یک مصاحبه غربالگری است، می شناسند.

گاهی مسئول جذب نیزو عمداً سعی می کند سپر شما را بیندازد، به این امید که تعجب و شگفت زدگی شما لایه های بیرونی آمادگی قبلی تان را از بین ببرد و افکار و احساسات صادقانه و بدون تمرین تان را در معرض دید قرار دهد.این مسئولان جذب نیرو تلفن های نامنتظره را ابزاری برای سنجش توانایی تان در تفکر مستقل و مفید تلقی می کنند.از آن جا که اغلب افراد برای مصاحبه های غربال گری تلفنی به اندازه جلسات حضوری آمادگی ندارند، تلفات در این مرحله سنگین خواهد بود.

اگر از غافلگیری خوش تان نمی آید برای مصاحبه ی تلفنی تان قراری بگذارید.شما که نمی خواهید شانسی به پرسش های تلفنی مصاحبه گر پاسخ دهید، چون در این حالت آمادگی کافی ندارید و نمی توانید از تمام توانایی ها و امکانات خود استفاده کنید.به جای آن، در صورت تماس نامنتظره ی مصاحبه گر،به او بگویید دارید برای شرکت در جلسه ای در آن سوی شهر از منزل بیرون می روید و به محض این که بتوانید، به او تلفن خواهید کرد.

پیش از مصاحبه ی تلفنی، باید تمام مدارک و مستندات ضروری تان را جایی بگذارید که ضمن مصاحبه دم دست تان باشند.این مدرک و مستندات ضروری عبارتند از رزومه ی اخیرتان، فهرستی از پیشرفت های حرفه ای و داستان های کوتاهی درباره ی شایستگی ها و توانمندی ها، اطلاعات مربوط به سوابق کارفرما، سوالاتی درباره ی شرکت و موقعیت شغلی مورد بحث و تقویمی با همه ی تعهدات زمان دار و تاریخ های باز.

هنگامی که زمان مصاحبه ی تلفنی فرا می رسد، به این نکته ها برای کسب موفقیت توجه کنید:

  • اگر دفتر کاری در منزل دارید، از آن استفاده کنید.در غیر این صورت، تلفن را همراه مدارک و مستندات ضروری به اتاق ساکتی ببرید.
  • اطلاعات ضروری را از فرد تماس گیرنده بگیرید و جمع آوری کنید.
  • عجله نکنید.مدام هم با لحنی یکنواخت حرف نزنید.
  • شنونده ی محشری باشید.
  • به طور اختصاصی به نکته های مختلف اشاره کنید.(کلی گویی نکنید)
  • راجع به حقوق سوال نکنید.هنگامی که مصاحبه گر در مصاحبه ی غربالی تلوزیونی از شما می پرسد چقدر پول می خواهید، این پرسش را نشنیده بگیرید و طفره بروید.تا زمان مصاحبه ی حضوری صبر کنید و آن وقت درباره ی پول با همدیگر صحبت کنید.
  • برای برگزاری یک جلسه س حضوری فشار بیاورید.هنگامی که مکالمه ی تلفنی دارد به پایان خود نزدیک می شود، به سراغ جایزه تان بروید: ((حالا که گفت و گو دارد پیش می رود، دارم فکر می کنم حضوری بهتر می توانیم در مورد امتیازها و شایستگی هایم در این شغل با هم حرف بزنیم. من می توانم چهارشنبه صبح در دفتر کارتان باشم.ساعت هشت و نیم صبح خوب است با وقت دیگری را صلاح می دانید؟))

هنگامی که مصاحبه گر موافقت می کند اما نمی تواند قرار خاصی بگذارد،خیلی راحت بگویید چه مواقعی در دسترسید و بپرسید چه زمانی برای پیگیری مناسب است.آنچه می خواهید یک جلسه ی رودرو است.پیشاپیش بدانید جلسه تشکیل می شود و فقط به مصاحبه گر اجازه دهید قرار ملاقات را تنظیم کند.

پاسخی بگذارید

بستن منو