راه های ارتباطی: شماره تماس: 09906015646*** آی دی تلگرام:faridmoazen@

چطور با مصاحبه های استخدامی آشنا شویم؟؟؟

آیا در تضمین آینده تان دچار مشکل هستید چون نمی توانید ضمن مصاحبه های شغلی تان قال قضیه را بکنید و قرارداد کاری تان را منعقد کنید؟

منتظر انواع جدیدی از مصاحبه های شغلی باشید.

شاید آخرین باری که با شما مصاحبه شد، تنها با یک مصاحبه کننده طرف بودید.اما باید خود را برای رویایی با ترکیب های متفاوتی از چندین پرسشگر آماده کنید:گروه کار کشته ای متشکل از شش مدیر شرکت(ممکن است از تک تک یا گروهی با شما مصاحبه کنند)، مدیر امور استخدامی(به ویژه در زمینه های فنی و فروش) که دو دهه از شما جوان تر است، یا کسی که از نظر قومی و نژادی با شما تفاوت دارد.

خود را برای پاسخ به پرسش ((شما خیلی فوری چه کاری می توانید برای شرکت انجام بدهید؟))

آماده کنید.پاسخ شما ممکن است مستقیم یا ضمنی باشد.بیش از چند سال نمی توانید به ماندن در یک شغل فکر کنید.ضمن این که در انتصاب های قراردادی چند ماهه، کارفرمایان به آن دسته از مهارت هایی توجه می کنند که می توانید از همان روز اول به کار ببریدشان.

خود را برای مصاحبه ی ویدئویی آماده کنید.

وب کم ها دیدن و صحبت کردن را هم برای کارفرما و هم برای جوینده ی کار آسان و ارزان می کنند، بی توجه به این که فاصله ی این دو نفر یک بلوک است یا این که یکی شان این سوی کره زمین است و دیگری آن سو.مصاحبه های ویدئویی ممکن است جایگزین مصاحبه های غربالی تلفنی شوند.

بر تطبیق یافتن تمرکز کنید.

جویندگان ناامید کار هنگامی که از کارفرمایان می پرسند، چرا استخدام نشده اند، اغلب از آن ها می شنوند که کاملاً با مقتضیات شغلی مورد نظر تطبیق نداشته اند و با آن نمی خورده اند.در بازار کار واژه ی ((تطبیق)) به میزان همخوانی متقاضی با شرایط شرکت اشاره می کند.اگر به این دلیل استخدام نشدید، زانوی غم بغل نگیرید و به سوی فرصت های بعدی پیش بروید.پیش از مصاحبه های بعدی، تحقیقات گسترده تری انجام دهید، طوری که دیگر وقت تان را برای شرکت هایی تلف نکنید که به ایراد بنی اسراییلی گرفتن مشهورند.

پاسخی بگذارید

بستن منو