راه های ارتباطی: شماره تماس: 09906015646*** آی دی تلگرام:faridmoazen@

چرا وقتی چیزی نمی پردازیم، اغلب بیش از اندازه می پردازیم

آیا تا به حال در صف غذای رایگان ایستاده اید با اینکه تازه غذا خورده اید؟

راجع به آت و آشغال های رایگان که دور خود جمع می کنید؛تی شرت  های تبلیغاتی، عروسک هایی که همراه جعبه شکلات های والنتاین است،تقویم ها و سر رسید هایی که کارگزاران بیمه به شما می دهند چه نظری دارید؟

شکی نیست که به دست آوردن رایگان چیزی حس بسیار خوبی دارد.مشخص است که صفر فقط یک قیمت نیست، بلکه صفر دگمه ی داغ عاطفی است-منبعی برای هیجان زندگی نابخردانه.

اگر چیزی با تخفیف از 70 هزار تومان به 40 هزار تومان برسد آیا آن را می خرید؟شاید.اگر از 70 هزار تومان به 20 هزار تومان برسد آیا آن را می خرید؟شاید.

اگر از 70 هزار تومان به صفر برسد، آیا آن را می قاپید؟ صد در صد.

در واقع رایگان می تواند ما را به دردسر بیندازد:چیزهایی که هرگز به فکر خریدشان نیستیم به محض اینکه رایگان شوند به طرز باور نکردنی خواستنی می شوند.

فکر کنید از خانه به قصد خرید یک جفت جوراب ساق بلند برای مهمانی شب رفته اید در خیابان پشت ویترین مغازه ای با این عبارت مواجه می شوید یک جفت بخر و یک جفت رایگان ببر.

شما بدون تفکر به داخل مغازه می روید و سریعاً جوراب را می خرید ولی زمانی که به خانه باز می گردید میبینید که جوراب ساق بلندی که می خواستید بخرید را نخریدید علاوه بر آن جورابی خریدید که علاوه بر اینکه کاربردی ندارد برای شما جنس خوبی هم ندارد.چه اتفاقی رخ داده؟

در واقع رایگان باعث شد که ما تصمیمی نادرست بگیریم.

شاید محصولی بخریم که واقعاً به آن نیازی نداشته باشیم فقط به این خاطر که هدیه ای مجانی به همراه آن است.

پس به صفر دقت کنیم.صفر تنها یک تخفیف نیست.صفر جهانی دیگر است.تفاوت بین 2 هزار تومان و 1 هزار تومان ناچیز است.ولی تفاوت بین 1 هزار تومان با صفر عظیم است.

آری صفر دنیایی دیگر است.

این پست دارای 2 نظر است

  1. بسیار عالی و نگاه جالبی به موضوع اقتصاد دارید موفق باشید مهندس

    1. سپاس گزارم از شما و ممنون که وقت گذاشتید و خواندید

پاسخی بگذارید

بستن منو